Jak pracujemy
Programy

W naszej placówce pracujemy zgodnie z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego w oparciu o dopuszczone do użytku przez Dyrektora programy wychowania przedszkolnego :

1. „Program nauczania języka angielskiego dla przedszkoli i klas zerowych” - M. Bogucka D. Łoś

Program wpisany do wykazu programów nauczania przeznaczonych dla przedszkoli i
    oddziałów przedszkolnych.

2. „Kocham przedszkole” Program wychowania przedszkolnego. - M. Pleskot, A.Staszewska- Mieszek

Program wychowania przedszkolnego zawierający opis sposobu realizacji celów kształcenia i
    zadań ustalonych w podstawie wychowania przedszkolnego.

(Cytryny, Wiśnie, Truskawki, Jagody, Maliny)

3. „Samodzielnie, wszechstronnie, szczęśliwie” Program wychowania przedszkolnego. - M.Chludzińska, A.Kacprzak-Kołakowska, A.Kucharczyk, D. Kucharska, A. Pawłowska- Niedbała, M. Pietrzak, A. Smoderek

zadań ustalonych w podstawie wychowania przedszkolnego.

4. "Tak dla Jezusa" - Ks.dr E. Zegan, E .Kondrak, B.Nosek

Program wpisany do wykazu programów nauczania przeznaczonych dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

Oraz programy autorskie realizowane w naszej placówce:

1. „Wesoły czas przy dźwiękach ukulele” - M. Kamińska

„Wesoły czas przy dźwiękach ukulele”  to program, którego założeniem jest zapoznanie dzieci w wieku przedszkolnym z instrumentem ukulele. Zadaniem programu jest poprawa koncentracji uwagi u dzieci ,ćwiczenie pamięci oraz wytrwałe dążenie do celu oraz rozbudzenie u dzieci ciekawości  i przyjemności z obcowania z muzyką.

2. "Preorientacja zawodowa" - D. Kuc

Celem preorientacji zawodowej jest wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi  zawodami najbliższymi ich otoczeniu,kształtowanie postawy pracy i motywacji do działania, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań dzieci  i rozwijanie ich pro- zawodowych marzeń.

3. „Migaj z nami - przedszkolakami . Elementy języka migowego w pracy z dziećmi.” - M. Kamińska

Założeniem programu jest wyjście naprzeciw dzieciom głuchym i niedosłyszącym jakie są przypisane do grupy 5 latków w grupie wiśniowej. Nuka tolerancji, empatii i innowacyjność to główne założenia programu, którego celem jest otwieranie dzieci na świat osób niepełnosprawnych.

4. „Przedszkolak i ekologia” - B. Chorbacz

Program ekologiczny – podejmowanie działań na rzecz środowiska przyrodniczego.

5. "Zaczarowany świat muzyki" - D.Kuc

Zaczarowany świat muzyki to program przeznaczony do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym . Zadaniem programu jest poprawa koncentracji uwagi u dzieci ,ćwiczenie pamięci a przede wszystkim rozwój zdolności muzycznych.

6. „Mam talent” - I.Czarnik

Rozwijanie indywidualnych zainteresowań i uzdolnień artystycznych dzieci w wieku przedszkolnym.

7. „Pomocne cztery łapy” - I. Czarnik

Program terapeutyczny - stymulowanie funkcji psychomotorycznych, modelowanie odpowiednich zchowań, kształtowanie postaw odpowiedzialności.

8. „Mały mistrz programowania – to ja ! - M. Kamińska, M. Dzika

Innowacyjny program, którego założeniem jest rozwijanie u dzieci w wieku przedszkolnym umiejętności logicznego myślenia, kształtowanie wyobraźni przestrzennej oraz wprowadzenie młodego człowieka w cyfrowy świat związany z programowaniem.

9. Wesoły przedszkolak - D. Jankowska

Wspomaganie dziecka w procesie przystosowania do życia w warunkach przedszkolnych poprzez umożliwienie mu poznania nowego otoczenia w poczuciu bezpieczeństwa, kształtowanie poczucia przynależności do grupy przedszkolnej.

10. „Bajkoterapia – usiądź na chwileczkę , poczytamy bajeczkę” - J. Woszczycka

Głównym celem programu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.

11. "Mały kucharz" - D. Jankowska

Celem programu jest utrwalenie prawidłowych nawyków żywieniowych, kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole, kształtowanie podstawowych nawyków higienicznych, kształtowanie zaradności i samodzielności, nauka przyrządzania potraw wg. kolejności zawartej w przepisie.

12. "Odkrywan śmiat wieloznysłowo - zajęcia z elementami Sensoplastyki" - D. Dmitrzak

Program dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany w grupach 5-6latków . Rozwijanie uzdolnień u dzieci w toku działan z sensoplastyki.