Jak pracujemy
Programy

W naszej placówce pracujemy zgodnie z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego w oparciu o dopuszczone do użytku przez Dyrektora programy wychowania przedszkolnego :

1. „Dzieciaki w akcji. Rozwój-wychowanie-edukacja” - A.Stalmach, K. Mucha

( realizacja programu gr. jagodowa, ananasowa, malinowa, pomarańczowa,cytrynowa)

2. „Szkoła za rok” - A.Uścińska

Program wychowania przedszkolnego zawierający opis sposobu realizacji celów kształcenia i zadań ustalonych w podstawie wychowania przedszkolnego.

3. „Kocham Dobrego Boga” - pod redakcją E.Osewskiej i ks. J. Stali

Program wpisany do wykazu programów nauczania przeznaczonych dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

4. "Program nauczania języka angielskiego w przedszkolu" - M. Appel J. Zarańska E. Piotrowska

Oraz programy autorskie realizowane w naszej placówce:

1. „Przyjazne przedszkole” - M. Nadolska

Program profilaktyczno-wychowawczy
    ( kształtowanie u dzieci właściwych postaw w obliczu zagrożenia , wdrażanie dzieci do stosowania zasad bezpieczeństwa poprzez ukazywanie źródeł sytuacji niebezpiecznych, wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dzieci w relacjach społeczno – kulturowych).

2. „Świat papieroplastyki” - M. Dzika

Program rozwijający zdolności manualne dzieci.

3. „Przedszkolak i ekologia” - B. Chorbacz

Program ekologiczny – podejmowanie działań na rzecz środowiska przyrodniczego.

4. „Wspomaganie rozwoju dziecka” - M. Pokora

Program terapeutyczny- stymulowanie rozwoju dziecka , usprawnianie rozwoju funkcji psycho –motorycznych, wyrównywanie braków w wiadomościach i umiejętnościach, eliminowanie niepowodzeń emocjonalno – społecznych i ich konsekwencji.

5. "Mamo, Tato idę do przedszkola" - I. Czarnik, B. Chorbacz

Debiut w przedszkolu to nie łatwa sprawa. Dlatego też opracowany program adaptacyjny "Mamo, Tato idę do Przedszkola" , ma na celu pomóc rodzicom  i dzieciom zmniejszyć  negatywne skutki związane  z nową sytuacją .

6. "W przedszkolu jest wesoło" - M. Kamińska, A. Wnuk

Program adaptacyjny , którego celem jest stwarzanie warunków umożliwiających szybką i łatwą adaptację w nowym środowisku społecznym jakim jest Przedszkole.

7. "Trening umiejętności społecznych " - A. Wnuk

Zajęcia TUS są doskonałą okazją dla dzieci, by mogły kształtować umiejętności współpracy w grupie, nauczyć się komunikacji i rozwiązywania konfliktów. Ponadto pozwala radzić sobie z emocjami.

8. „Mam talent” - I.Czarnik

Rozwijanie indywidualnych zainteresowań i uzdolnień artystycznych dzieci w wieku przedszkolnym.

9. "Pomocne cztery łapy" - I. Czarnik

Program terapeutyczny - stymulowanie funkcji psychomotorycznych, modelowanie odpowiednich zchowań, kształtowanie postaw odpowiedzialności.

10. "Mały mistrz programowania" - M. Kamińska, M. Dzika

Innowacyjny program, którego założeniem jest rozwijanie u dzieci w wieku przedszkolnym umiejętności logicznego myślenia, kształtowanie wyobraźni przestrzennej oraz wprowadzenie młodego człowieka w cyfrowy świat związany z programowaniem.